Pohádka o třech prasátkách a zlém vlkovi

V jednom domku žila tři malá prasátka se svou maminkou. Dvě prasátka nebyla moc chytrá a navíc byla i trochu líná. Třetí prasátko bylo šikovné a pracovité. Jednoho dne jim maminka řekla, že už jsou dost velká, aby šla do světa a tam si postavila své vlastní domečky. Prasátka byla nejdřív velmi rozrušená, ale nakonec se začala těšit na dobrodružství. Rozloučila se s maminkou a vydala se na cestu.

První prasátko si rychle postavilo svůj domeček ze slámy, který nebyl moc pevný. Jednou zaklepal na dveře zlý vlk a chtěl pustit dovnitř. Dostal totiž na malé prasátko velkou chuť. Prasátko vidělo okýnkem, že je to vlk, a nechtělo mu otevřít. Vlk začal foukat a foukal, až domeček prasátku rozfoukal a prasátko sežral.

Druhé prasátko si postavilo domeček z klacků a větviček. A jednou přišel zlý vlk. Těšil se, že bude mít malé prasátko k večeři. Prasátko nechtělo vlka pustit dovnitř. Vlk zafoukal a domeček se otřásl. Zafoukal víc, domeček z klacků se rozsypal a vlk prasátko sežral.

Třetí prasátko postavilo svůj domeček poctivě z cihel. Domeček byl pevný, útulný a teplý. Jednoho dne i u něj zabušil na dveře zlý a hladový vlk. Vyhrožoval, že prasátku domeček rozfouká. Prasátko se tomu jen smálo. Vlk zafoukal. Nic. Zadul mocněji. Nic. Zkusil to do třetice a domeček se ani nepohnul. Vlk se rozhodl, že vleze do domku komínem. Prasátko postavilo na oheň kotel s vodou, která brzy začala vřít. Vlk se snažil prolézt komínem, až spadl do vařící vody v kotli. To byl jeho konec. Třetí prasátko žilo šťastně ve svém domečku až do smrti.

Je však legrační, jak tato pohádka snižuje kvality slaměných staveb. Nedělám si z toho nic, jelikož tisíce staveb po celém světě jsou důkazem, že opak je pravdou. Vždyť i dřevostavbu by v tomto případě vlk sfoukl.

Autor: Eva Eineigel

Miluji náš přírodní dům. Postavili jsme ho svépomocí. Bylo jen zapotřebí vyvinout trochu úsilí, vykročit z komfortních zón a potrápit mozek. Můj příběh si přečtete zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *